Wirtualne (światowe) spotkania krótkofalowców

W tym roku ŁOŚ nie odpalił, podobnie Friedriechshafen, a za oceanem poddało się Dayton Hamvention. Na świecie sporo przenosi się do internetu, a z „naszego podwórka” G-QRP zapowiedział swoją konwencję na początek września. Ciekawą opcją jest też wirtualne Ham Expo organizowane przez załogę wspominanego przez nas wcześniej podcastu QSO Today.


Dostęp jest darmowy, z poziomu przeglądarki – niczego nie trzeba instalować (no, ewentualnie Zoom’a, ale kto go dzisiaj nie ma… Zresztą nie jest niezbędny). Owszem, płacimy daninę w postaci naszych danych kontaktowych i wyrażenia zgody na kontakt przez sponsorów wydarzenia (Icom, Gigaparts, DX Engineering i inni). Można będzie posłuchać prezentacji (cóż, głównie ham’sów z USA), zajrzeć do wirtualnych stanowisk różnych producentów „naszego” sprzętu. Główna impreza odbędzie się 8-9 sierpnia, ale przez 30 dni po jej zakończeniu dostępne do pobrania będą wszystkie materiały. To chyba ciekawy sposób, by dowiedzieć się, jak wygląda krótkofalarstwo za oceanem…

Tutaj można się zarejestrować. Sprawdziłem. Działa.