G3SXW i G5LP gościli w naszym klubie

W   sobotę 3 marca 2007r.   gościliśmy w naszym klubie   znanych brytyjskich krótkofalowców. Roger Western G3SXW i Lionel Parker G5LP przyjechali do Wrocławia z inicjatywy Ryszarda SP6FXY . Roger G3SXW   jest znany jako organizator i uczestnik wielu wypraw dx-owych, w trakcie których pracował w licznych prestiżowych zawodach o zasięgu światowym. Był aktywny z 37 podmiotów DXCC. Wiele z tych krajów jest rzadko słyszanych w eterze.

W towarzystwie wrocławskich kolegów krótko zwiedzili Wrocław , po czym przybyli do naszego klubu SP6PRT, gdzie zostali powitani przez Prezesa klubu – Bolka SP6CCI, Prezesa Dolnośląskiego Oddziału Terenowego PZK – Staszka SP6BCC i Sekretarza SPDXC -Wiesława SP4Z. Na pamiątkę otrzymali od nich znaczki organizacyjne PZK i koszulki SPDX Klubu. Nasi brytyjscy goście zrewanżowali się pokazaniem specjalnie przywiezionej z Londynu przenośnej radiostacji używanej przez polski ruch oporu w czasie II-wojny światowej , znajdującej się    w zbiorach Muzeum im. Władysława Sikorskiego w Londynie. Na spotkanie z Rogerem i Lionelem przybyło wielu miłośników sportu dx-owego, nie tylko z Wrocławia ; obecni byli między innymi Wiesiek SP4Z , Leszek SP3DOI , Leszek SP6CIK a także Leon – NJ6P , nasz rodak mieszkający od wielu lat w Kalifornii /USA/, akurat przebywający w swej ojczyźnie, w odwiedzinach u swoich wrocławskich kolegów. Roger wygłosił bardzo interesującą pogadankę o swoich krótkofalarskich wyprawach i pracy w zawodach zilustrowaną projekcją pięknych slajdów. Włodek SP6EQZ wspaniale wywiązał się z roli tłumacza dla słuchaczy ze słabszą znajomością języka angielskiego. Ponieważ obaj koledzy z Anglii byli w Polsce po raz pierwszy, nie przegapili okazji i przeprowadzili z radiostacji naszego klubu po kilka QSO pod znakami SP/G3SXW i SP/G5LP. To był dla nich „nowy kraj”, z którego byli pierwszy raz QRV. Roger G3SXW przywiózł także karty QSL dla polskich krótkofalowców za łączności z jego wyprawami dx-owymi. Przywiózł także kilka egzemplarzy książki jego autorstwa opisującej   liczne wyprawy dx-owe, w których uczestniczył. Było dużo ciekawych rozmów i długa sesja zdjęciowa z gośćmi. Całość spotkania utrwalił   kamerą niezawodny Henryk SP6ARR i reportaż z tego miłego spotkania wzbogacił w program Krótkofalowcy – Bis. W późnych godzinach wieczornych nasi goście zostali odwiezieni na wrocławskie lotnisko , skąd odlecieli do Londynu. Nazajutrz przysłali e-maila z podziękowaniami za miłe przyjęcie   przez polskich krótkofalowców i obiecali wkrótce ponownie odwiedzić Polskę.