Zrzutka na przemiennik DMR w Twardogórze

Wieści z regionu. Twardogórski Klub Krótkofalowców SP6PTT rozpoczął akcję zbierania funduszy na uruchomienie przemiennika DMR w swoim mieście. Datki można przekazywać za pomocą strony akcji na zrzutka.pl. Kwota docelowa to 2500 zł, akcja potrwa jeszcze 6 dni.

Na razie niewiele wiadomo o możliwościach przemiennika w takiej lokalizacji. Można się spodziewać, że byłby w stanie „obsługiwać” część ruchu na drogach S8 (okolice Oleśnicy), 15 (Trzebnica-Krotoszyn) oraz 25 (Oleśnica-Ostrów Wlkp.). Jeśli chodzi o widoczność w centrum Wrocławia, to niestety, jeśli antena przemiennika trafi „na dach” klubu SP6PTT, to przesłoni ją wzniesienie w okolicy Grabowna Wielkiego:

Taki to los naszego miasta – od północy mamy wyraźne przedmurze i to właśnie tam warto by było lokować anteny przemienników. Tak czy inaczej – inicjatywa Kolegów z SP6PTT to ważna forma rozruszania DMRa w naszym regionie, dlatego popierajmy ją!

Swoją drogą… Polecamy serwis www.solwise.co.uk, w którym wygenerowaliśmy powyższą mapę – od razu widać, co można zobaczyć/usłyszeć 😉