Rozpoczynamy kurs telegrafii

      1 komentarz do Rozpoczynamy kurs telegrafii

Od 9 listopada w klubie będziemy prowadzić regularne zajęcia z telegrafii. Zaczynamy „od zera” (czyli pewnie od liter E, I, A, M, N, choć może nie…). Przyświeca zasada: najpierw odbiór, potem nadawanie, dlatego na początek potrzebne będą tylko kartka papieru i ołówek.

Plan zajęć przewiduje stopniowe wprowadzanie kolejnych liter tak, by ostatecznie można było poznawać skróty telegraficzne (żargon) i komfortowo odbierać transmisję. Następnie przyjdzie nadawanie. Zajęcia poprowadzi kol. Roman, wojskowy telegrafista, więc skuteczność (raczej) gwarantowana.

Zapraszamy do zabawy nie tylko klubowiczów!

One thought on “Rozpoczynamy kurs telegrafii

  1. Pingback: Spotkanie klubowe (19 października) – SP6PRT — wrocławski klub krótkofalowców

Komentowanie jest wyłączone.