Radio3 – radiowy kombajn pomiarowy

      Brak komentarzy do Radio3 – radiowy kombajn pomiarowy

Oto przyrząd pomiarowy, stworzony przez naszego kolegę Roberta SQ6DGT. Jego premiera odbyła się w Burzeninie, a teraz urządzenie zbiera pozytywne opinie w konkursie DIY na Elektroda.pl (zobacz wątek). Oczywiście forum SP-HM również odnotowało pojawienie się nowego przyrządu.

W skrócie, urządzenie mierzy:Radio3 by SQ6DGT

  • moc sygnału (sonda logarytmiczna)
  • wartość skuteczną sygnału (sonda liniowa)
  • częstotliwość do 60MHz
  • charakterystyki częstotliwościowej czwórników — działa jak wobulator

Sercem urządzenia jest układ STM32F103 oraz DDS AD9851. Współpracuje ono z komputerem z dowolnym (ha!) systemem operacyjnym (Windows, Linux, Mac) za pośrednictwem Bluetooth, RS232 lub emulowanego portu szeregowego USB CDC.

Oprogramowanie pozwala na wygodne wyliczenie podstawowych właściwości badanych układów oraz, oczywiście, ślicznie rysuje charakterystyki!

Autor udostępnia pliki .sch, wsad do mikrokontrolera oraz skompilowany kod programu na komputer. Więcej szczegółów wkrótce, a link do plików za pośrednictwem Elektroda.pl.