Bogdan SP6ABA – SK

      Brak komentarzy do Bogdan SP6ABA – SK

Z wielkim żalem dzisiaj na Cmentarzu Osobowickim we Wrocławiu pożegnaliśmy naszego Kolegę Bogdana Jankowskiego SP6ABA (również AP2BJ).

Był jednym z nestorów krótkofalarstwa w naszym regionie, ale znamy Go też jako uczestnika wielu wypraw wysokogórskich (wyżej już się nie da) oraz autora fantastycznych fotografii i nagrań audio i wideo, dokumentujących to, co się wokół Niego działo. Jak powiedziano dzisiaj w trakcie przemówienia, był „człowiekiem, któremu zawsze się chciało”.

Niżej podpisany spotkał się z Bogdanem po raz pierwszy w schronisku „Andrzejówka” na zlocie miłośników programu SOTA w 2015 roku. Co za piękna okazja do spotkania takiego człowieka! Każdy, kto spod tego schroniska wchodził na Waligórę doceni to, że Bogdan „zrobił” tę trasę jak przyjemny spacer. Cieszę się, że w swoich kartach QSL mam świadectwo tego „eyeball QSO”.